3 nowe modele kosiarek John Deere w 2015 r.

Wtorek, 14. Kwiecień 2015 15:29

W 2015 roku firma John Deere wprowadza do oferty 3 nowe modele kosiarek. Model X590 Multi-Terrain łącząca dużą moc, osiągi oraz komfort pracy, jest idealna szczególnie dla właścicieli bardzo dużych trawników o powierzchni ponad 8000 m2 o trudniejszej powierzchni. Tymczasem modele X105 i X115R to kosiarki samojezdne przeznaczone dla właścicieli mniejszych ogrodów.


Nowa kosiarka samojezdna X590 Multi-Terrain łączy dużą moc, osiągi oraz komfort pracy. Pedały Twin Touch, wspomaganie kierownicy, hydraulicznie sterowany agregat koszący i łatwo uruchamiany silnik sprawiają, że operator czuje się jak kierowca samochodu.

Czas koszenia jest znacznie krótszy dzięki zastosowaniu po raz pierwszy w traktorku ogrodowym nowego regulatora stałej prędkości. Pozwala on utrzymać stałą prędkość traktorka i ostrza kosiarki nawet w trudnych warunkach, dzięki elektronicznej kontroli ilości paliwa dostarczanego do silnika. Poprawia to jakość koszenia i zmniejsza zużycie paliwa.

X590 dostępny jest z agregatem koszącym o szerokości 122 lub 137 cm (48 lub 54"), z wysokością koszenia regulowaną w zakresie od 25 do 102 mm (1 do 4"). Posiada wygodny fotel Deluxe z wysokim oparciem oraz wyposażenie opcjonalne, takie jak zbiornik na trawę i zestaw do mulczowania.

Dla mniejszych ogrodów
Kosiarka samojezdna X105 to najmniejszy, a tym samym najtańszy model w sprawdzonej serii John Deere X100. Kompaktowe rozmiary czynią go idealnym modelem do pracy w mniejszych ogrodach oraz na ograniczonej przestrzeni, na przykład w wąskich przejazdach czy drobiazgowo rozplanowanych ogrodach. Przekładnia bezstopniowa (CVT) zapewnia prostą obsługę - do prowadzenia wystarcza jeden pedał jazdy i dźwignia kierunku jazdy do przodu/do tyłu.

Szerokość koszenia wynosząca 107 cm (42") i wysokość koszenia regulowana w zakresie od 25 do 100 mm (1 do 4") sprawiają, że ten uniwersalny traktorek z wyrzutem bocznym sprawdzi się na trawnikach o powierzchni wynoszącej nawet 4000 m2. Opcjonalnie można wybrać 230-litrowy zbiornik na trawę oraz zestaw do mulczowania.


Drugim z nowych modeli jest kosiarka samojezdna X115R, która jest obecnie podstawowym modelem John Deere z tylnym wyrzutem / tylnym zbiornikiem. Duża pojemność 300-litrowego zbiornika oznacza mniej przystanków, aby opróżnić zbiornik ze skoszonej trawy, co można szybko zrobić z fotela operatora. Agregat koszący o szerokości 92 cm (36") zawiera wbudowane złącze na wąż do wody, aby ułatwić mycie. Wysokość koszenia można regulować w zakresie od 25 do 90 mm (1 do 3,5"), a opcjonalnie można zamówić również zestaw do mulczowania.

Oprócz powyższych trzech modeli popularna kosiarka samojezdna X125 również została udoskonalona w roku 2015 wydajnym silnikiem i lepszym fotelem oraz kierownicą, aby zapewnić wyższą jakość i komfort koszenia.

Wszystkie te nowe kosiarki samojezdne będą dostępne w sieci dealerów John Deere od wiosny 2015. Na naszej stronie www.deere.com można uzyskać szczegółowe informacje o pełnej ofercie sprzętu do pielęgnacji zieleni; aby znaleźć najbliższego dealera, wystarczy kliknąć na link Znajdź dealera na stronie głównej.

Oferta produktów John Deere
Oferta produktów zawierająca 17 modeli kosiarek samojezdnych, ponad 30 różnych kosiarek pchanych i kosiarkę automatyczną gwarantuje, że dobierzemy kosiarkę John Deere do każdego ogrodu lub skrawka trawnika, bez względu na jego typ, rozmiar czy kształt. Szeroki wybór obejmuje benzynowe i elektryczne kosiarki pchane, modele z tylnym wałkiem do tworzenia tradycyjnych pasów, zestawy do zbierania i mulczowania trawy, kosiarki samojezndne, które pracują na swoje utrzymanie przez cały rok dzięki używaniu przystawek w postaci szczotek obrotowych i pługów śnieżnych, a także kosiarkę automatyczną TANGO E5 zapewniającą optymalną bezobsługową pielęgnację trawnika.

Źródło: John Deere