Kupujemy dmuchawę ogrodową. O czym musimy pamiętać?

Piątek, 14. Listopad 2014 13:15

Jako każdego roku przychodzi jesień. Zmiana pogody jest nieunikniona, podobnie jak nie możemy uniknąć przygotowań do tej pory roku. Czas zacząć jesienne porządki w ogrodzie.


Są one bardzo ważne dla zachowania naszego ogrodu w dobrej formie przez zimę, co zaprocentuje, gdy przyjdzie wiosna. Odpowiednie porządki są o wiele łatwiejsze, jak się posiada odpowiedni sprzęt, taki jak dmuchawa ogrodowa.

To prawda, że dmuchawy nie są tak popularne, jak na przykład kosiarki, jednakże osoby, które się do nich przekonały, nie żałują. Doceniają to szczególnie posiadacze dużych ogrodów, gdzie sprzątanie za pomocą grabi jest uciążliwe i czasochłonne. Przekonać się do dmuchawy także mogą właściciele standardowych ogródków, gdyż taki sprzęt umożliwia zbierania nie tylko liści, lecz także różnych śmieci czy skoszonej trawy. Kolejna zaletą jest fakt, iż dmuchawa odnajdzie się rewelacyjnie w miejscach, gdzie trudno coś wskórać zwykłymi grabiami.

Posiadanie dmuchawy to naprawdę wiele zalet, świadczą o tym zastosowania, którymi może się pochwalić. Usuwanie nadmiaru liści to zupełna podstawa, można nimi oczyszczać drogi, zalegający piasek z alejek. Niektóre rodzaje są wyposażone także w specjalne końcówki, którymi można oczyszczać rynny. Do sprzątania dużych terenów publicznych lub wielkich ogrodów nadają się wspaniale duże i mocne dmuchawy, zaś do sprzątania, na przykład, po przyjęciu rodzinnym w ogrodzie zastosowanie znajdą dmuchawy z funkcją odkurzania.

Aktualnie na rynku możemy nabyć różne rodzaje dmuchaw, w tym także modele plecakowe czy ręczne. Dmuchawy ręczne są bardziej popularne wśród właścicieli małych ogrodów. Urządzenia plecakowe to mocniejsze i bardziej profesjonalne dmuchawy, dzięki czemu możemy dłużej pracować. Kupują je głównie właściciele większych posesji i ogrodów.

Przed zakupem dmuchawy warto pamiętać o kilu rzeczach. Nasz sprzęt powinien posiadać sprawny i skuteczny układ tłumienia drgań. Minimalizuje to drganie tych części dmuchawy, z jaką ma kontakt użytkownik. Pamiętajmy o solidnym silniku, powinien odznaczać się dużą mocą. Zwracajmy uwagę na szybkość i objętość wydmuchiwanego powietrza. W przypadku, gdy zdecydujemy się na dmuchawę plecakową pamiętajmy o wygodnych szelkach.

centrumpr.pl