Poradnik ogrodniczy

Pielęgnacja drzewek owocowych

Piątek, 10. Lipiec 2015 10:42

Drzewka owocowe to nie tylko piękna ozdoba ogrodu, ale także własne, smaczne owoce, które sprawiają radość wszystkim domownikom. Aby nasze drzewka dobrze się rozwijały i rodziły piękne jabłka, śliwki czy wiśnie, warto o nie specjalnie zadbać.

 

Projektowanie schodów w ogrodzie

Wtorek, 02. Grudzień 2014 12:59

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie schodów zewnętrznych, warto poznać kilka najistotniejszych zasad przed podjęciem decyzji o ich kształcie i lokalizacji. Przyniesie to użytkownikom wielorakie korzyści.

 

Kupujemy dmuchawę ogrodową. O czym musimy pamiętać?

Piątek, 14. Listopad 2014 13:15

Jako każdego roku przychodzi jesień. Zmiana pogody jest nieunikniona, podobnie jak nie możemy uniknąć przygotowań do tej pory roku. Czas zacząć jesienne porządki w ogrodzie.

 

Jesień w ogrodzie – niezbędnik ogrodnika

Czwartek, 06. Listopad 2014 15:12

Nastała złota polska jesień. Ta pora roku zawsze kojarzy się ze spacerami w cieniu kolorowych drzew i ostatnimi promieniami słońca w ogrodzie. Nasi podopieczni wrócili do szkół, dlatego mamy trochę więcej czasu dla naszego zieleńca. To ważne, bo im więcej pracy włożymy w jego pielęgnację jesienią, tym mniej dodatkowych obowiązków czeka nas wiosną. GARDENA radzi jak ułatwić sobie jesienne prace porządkowe w ogrodzie.

 

Jak prawidłowo ciąć drewno

Środa, 05. Listopad 2014 09:16

Cięcie drewna wbrew pozorom wcale nie należy do prostych czynności. Potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również podstawowa wiedza z zakresu pracy pilarką. Marka McCulloch radzi jak szybko, efektywnie i bezpiecznie przygotować drewno do kominka na zimowe wieczory. Pokaż, że jako mężczyzna potrafisz zrobić to sam!

 

Nawozy doniczkowe marki Florovit – pielęgnacja roślin w domowym zaciszu

Wtorek, 04. Listopad 2014 11:52

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Dni robią się krótsze i chłodniejsze, a ludzie wyciągają ciepłe czapki i szaliki. Przyroda również przystosowuje się do tej trudnej pory roku. Zimą specjalnej pielęgnacji wymaga nawet zieleń w naszych domach. Produkty marki Florovit pomogą nam właściwie zadbać o rośliny doniczkowe, dzięki czemu wnętrze mieszkania może wyglądać kwitnąco nawet w te nadchodzące szare miesiące.

 

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Środa, 22. Październik 2014 13:12

Uprzątnięcie spadających liści, koszenie trawników, pielenie grządek, przesadzanie kwiatów i krzewów - to jedne z najczęściej wykonywanych w ogrodzie prac w czasie jesiennych miesięcy.

 

Kompostowanie – to nie takie trudne

Poniedziałek, 20. Październik 2014 11:18

Kompostownik to świetny i ekologiczny sposób na łatwe uzyskanie darmowego nawozu. By przyspieszyć jego tworzenie możemy posłużyć się pomocą maszyn ogrodniczych.

 

Odkurzacz ogrodowy – pogromca spadających liści

Piątek, 17. Październik 2014 08:19

Spadające na ziemię liście to nie tylko oznaka jesieni i nieuchronnie zbliżającej się zimy, ale także duży kłopot dla właścicieli domów jednorodzinnych. Ich grabienie i uprzątnięcie to nie tylko żmudna, ale również bardzo niewdzięczna praca.

 

Dbamy o ogród jesienią

Wtorek, 30. Wrzesień 2014 13:14

Jeszcze do niedawna wygrzewaliśmy się na jednej z bałtyckich plaż, a teraz z dezaprobatą oglądamy prognozę długoterminową w TV. Nastała jesień, a za nią wielkimi krokami zbliża się zima. By ze spokojem obserwować nadchodzące dni, warto już teraz przygotować się na nadejście chłodu.

 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Stron 1 z 35