Nawozy doniczkowe marki Florovit – pielęgnacja roślin w domowym zaciszu

Wtorek, 04. Listopad 2014 11:52

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Dni robią się krótsze i chłodniejsze, a ludzie wyciągają ciepłe czapki i szaliki. Przyroda również przystosowuje się do tej trudnej pory roku. Zimą specjalnej pielęgnacji wymaga nawet zieleń w naszych domach. Produkty marki Florovit pomogą nam właściwie zadbać o rośliny doniczkowe, dzięki czemu wnętrze mieszkania może wyglądać kwitnąco nawet w te nadchodzące szare miesiące.

 

Rośliny lecznicze i kosmetyczne - nauka w ogrodzie

Środa, 29. Październik 2014 12:56

Blisko 200 gatunków roślin rodzimych i egzotycznych znajduje się w nowo otwartym Ogrodzie Roślin Leczniczych i Kosmetycznych przy bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Liczący 3,5 tys. m kw. ogród służy głównie do celów dydaktycznych.

 

Idzie jesień przez ogródek – jak uporządkować posesję przed zimnymi miesiącami

Środa, 22. Październik 2014 13:12

Uprzątnięcie spadających liści, koszenie trawników, pielenie grządek, przesadzanie kwiatów i krzewów - to jedne z najczęściej wykonywanych w ogrodzie prac w czasie jesiennych miesięcy.

 

Kompostowanie – to nie takie trudne

Poniedziałek, 20. Październik 2014 11:18

Kompostownik to świetny i ekologiczny sposób na łatwe uzyskanie darmowego nawozu. By przyspieszyć jego tworzenie możemy posłużyć się pomocą maszyn ogrodniczych.

 

Odkurzacz ogrodowy – pogromca spadających liści

Piątek, 17. Październik 2014 08:19

Spadające na ziemię liście to nie tylko oznaka jesieni i nieuchronnie zbliżającej się zimy, ale także duży kłopot dla właścicieli domów jednorodzinnych. Ich grabienie i uprzątnięcie to nie tylko żmudna, ale również bardzo niewdzięczna praca.

 

W Olsztynie powstał pierwszy w kraju zewnętrzny ogród wertykalny

Piątek, 03. Październik 2014 09:55

Na olsztyńskim uniwersytecie powstał pierwszy w kraju zewnętrzny wertykalny ogród. Wyglądem przypomina on ścianę obsadzoną roślinami. Naukowcy chcą w nim przetestować mrozoodporność roślin oraz sprawdzić jego zastosowanie w terapii niepełnosprawnych dzieci.

 

Dbamy o ogród jesienią

Wtorek, 30. Wrzesień 2014 13:14

Jeszcze do niedawna wygrzewaliśmy się na jednej z bałtyckich plaż, a teraz z dezaprobatą oglądamy prognozę długoterminową w TV. Nastała jesień, a za nią wielkimi krokami zbliża się zima. By ze spokojem obserwować nadchodzące dni, warto już teraz przygotować się na nadejście chłodu.

 

Odkurzacz do zadań specjalnych

Poniedziałek, 29. Wrzesień 2014 11:21

Lato ma to do siebie, że szybko mija. Rozpoczął się rok szkolny, a to jednoznaczna i nieodwołalna zapowiedź jesieni. Już teraz dni są coraz krótsze, a i temperatura niższa.

 

Sztuczna trawa na balkonie

Piątek, 26. Wrzesień 2014 09:41

Polacy coraz częściej decydują się na kupno sztucznej trawy na swój balkon bądź taras. Niestety jest też ogrom ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z zalet tego zielonego, syntetycznego zamiennika.

 

Jak wykonać skrzynkę na jabłka

Środa, 13. Sierpień 2014 11:33

W związku z ostatnimi wydarzeniami może pojawić się nagła potrzeba posiadania podręcznej skrzynki na jabłka. Można oczywiście kupić taki pojemnik – ale po pierwsze tradycyjna skrzynka jest nieco zbyt duża, aby zasłużyć na miano „podręcznej”, a po drugie stracilibyśmy doskonałą okazję, aby skonstruować coś samemu.

 
«PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie»

Stron 2 z 3